Jeomorfoloji Derneği Tematik Toplantıları

Jeomorfoloji Derneği, ilk faaliyeti olan ve aynı zamanda TÜBİTAK 113Y418 Nolu Proje Çalıştayı ile de birleştirilen; "Tematik Toplantılar - 1" başlığı altında bir bilimsel etkinlik düzenlemiştir.

Tematik toplantılarının temel amacı; jeomorfoloji araştırmalarında kullanılan güncel analitik yöntemler ve bu yöntemler ile elde edilen sayısal sonuçların coğrafi perspektifte, jeomorfoloji amaçlı yorumlanması, kullanılmasına ait tecrübe ve birikimlerin paylaşılmasıdır. 1. si olan bu etkinlikte ana tema "Jeomorfoloji'de Ölçme ve Değerlendirme" dir. Şüphesiz ki bu konunun çok geniş bir yelpazede düşünülecek kapsamı vardır. Ancak işe bir yerden başlanması gerektiğinden hareketle, "Jeomorfoloji'de Ölçme ve Değerlendirme" temasının, ilk toplantıda 7 sunum ile ele alınması planlanmıştır. Jeomorfoloji çalışmalarında sıkıntısı hissedilen "güncel metodoloji" sorunununa bu tür etkinliklerin olumlu katkı sağlayacağı düşüncesiyle, tematik toplantılara periyodik olarak devam edilecektir.

"TÜBİTAK 113Y418 Nolu Proje Çalıştayı ve Jeomorfoloji Derneği Tematik Toplantıları (Seri 1: Jeomorfolojide Ölçme ve Değerlendirme)" etkinliği 17 Haziran 2015, çarşamba günü, Ankara DTCF, Muzaffer Göker Konferans Salonunda 08:30-15:00 saatleri arasında yapılacaktır. Etkinliğe akademisyen, kamu personeli, öğretmen ve öğrenciler olmak üzere, tüm coğrafya camiası davetlidir.

Prof. Dr. Hüseyin TUROĞLU
Jeomorfoloji Derneği Geçici Başkanı

Toplantı detaylarını aşağıdaki programda bulabilirsiniz. 

Turkish

Tags: