TEBRİK - Prof. Dr. Cengiz YILDIRIM

Camiamız mensuplarından Prof. Dr. Cengiz YILDIRIM "Alexander von Humboldt Vakfı", “Georg Forster Research Fellowship for Experienced Researchers” ödülüne layık bulunmuştur.

Alexander von Humboldt Vakfı “Georg Forster Research Fellowship for Experienced Researchers” bursu tüm disiplinlerdeki nitelikli ve kıdemli araştırmacılara Almanya’daki ev sahibi bir araştırma kurumu içinde ülkeleri ve bölgelerinin gelecekteki gelişimi ile ilgili büyük önem taşıyan konularda araştırma projelerini yürütme ve kendi ülkeleri ile Almanya arasında bilgi alışverişi yapmasına imkân veren bir ödüldür. Başvuran adayların mükemmel niteliklere sahip olması, doktorasını son 12 yıl içinde tamamlamış ve uzun yıllar bağımsız araştırmalar yapıyor olması, çok iyi tanımlanmış bir araştırma profili ve bunu kanıtlayan uluslararası hakemli dergilerde yayınlanmış yayınlara sahip olması gerekmektedir.

İstanbul Teknik Üniversitesi, Avrasya Yer Bilimleri Enstitüsü öğretim üyesi Prof. Dr. Cengiz YILDIRIM; değerlendirme standartlarına ait yeterliğe sahip olması itibarıyla "Alexander von Humboldt Georg Forster Research Fellowship for Experienced Researchers" ödülüne layık görülmüştür.

Coğrafya bütünselliği içinde jeomorfoloji çalışmaları ile öne çıkan Prof. Dr. Cengiz YILDIRIM; bu ödül kapsamında, Kıbrıs’ın tektonik özeliklerine ait proje çalışmalarını 18 aylık bir süre için Almanya’nın “University of Potsdam, Institute of Geoscience” sürdürecektir.

Jeomorfoloji Derneği Yönetim Kurulu olarak; camiamızın mutlu eden bu uluslararası takdir için Prof. Dr. Cengiz YILDIRIM’ı tebrik ediyor, çalışmalarında başarılar diliyoruz.

Prof. Dr. Hüseyin TUROĞLU
Jeomorfoloji Derneği Başkanı

Turkish

Tags: